PRODUCENCI

Hankook

Hankook znajduje się na siódmej pozycji wśród koncernów oponiarskich świata. Każdego roku produkuje około 50 milionów opon. Zatrudnia 14 tysięcy pracowników. Ogumienie tej marki stanowi oryginalne wyposażenie samochodów takich jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai. Obecnie firma posiada dwie fabryki w Korei Południowej, po jednej na Węgrzech, w Indonezji i w USA oraz 3 na terenie Chin. Hankook prowadzi również współpracę z niemieckim koncernem Hamann Motorsport. Opony Hankook są wykorzystywane na potrzeby wyścigów Asian i American Le Mans Series. Produkty koreańskiego przedsiębiorstwa są znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz dużej wytrzymałości. Można je kupić w 180 krajach całego świata.

Historia firmy zaczyna się w 1941 roku. Firma budowała swoją pozycję od zera i powoli zdobywała miejsce na rynku. Stopniowo zyskiwała zarówno wykwalifikowane kadry, jak i nowoczesne technologie, a także wdrażała skuteczne strategie biznesowe.

Rozwojowi przedsiębiorstwa pomógł rozkwit przemysłu motoryzacyjnego, który nastąpił w latach pięćdziesiątych.

Hankook zawsze przywiązywało bardzo dużą wagę do prowadzenia programów badawczych. W 1982 powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. Następnie w mieście Arkon w stanie Ohio, centrum światowego oponiarstwa, powstał Arkon Technical Center. Był to pierwszy obiekt należący do Hankook, który znajdował się po drugiej stronie Oceanu. W latach dziewięćdziesiątych Hankook skierował swoją ekspansję w kierunku Chin i założył filię w Pekinie. Południowokoreańska firma dotarła również do Europy, tworząc nowe centrum badawcze w Hanowerze w Niemczech. Dzięki tym działaniom w 1995 roku obrót eksportowy spółki przekroczył granice pół miliarda dolarów.

Na przełomie tysiącleci firma otworzyła Europejskie Centrum Dystrybucji w Rotterdamie. Bardzo ważnym momentem w rozwoju przedsiębiorstwa było porozumienie z koncernem Michelin, dzięki któremu Hankook otworzył szereg nowych filii w Europie – we Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji oraz Turcji. W 2007 roku rozpoczęto produkcję opon tej marki w fabryce na Węgrzech. Zakład, który powstał w miejscowości  Dunaujvaros, to imponujący obiekt obejmujący powierzchnię 560 tys. metrów kwadratowych, a jego budowa kosztowała ponad 500 milionów euro. Już w chwili uruchomienia fabryka była w stanie produkować 15 tysięcy opon dziennie.

Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną pozycję na rynku.

Jesteśmy marką cenioną na rynku krajo­wym oraz międzynarodowym. Posiadana wiedza, zdobyte doświadczenie stawia nas w gronie liderów bieżnikowania opon w Polsce.

MENU