PRODUCENCI

Cordiant

Firma Cordiant powstała na początku 2012 r. w wyniku reorganizacji „Sibur – Rosyjskie Opony”, części ogromnego koncernu petrochemicznego SIBUR.

Od początku opony opracowywano i produkowano w kilku zakładach wyposażonych w nowoczesny sprzęt holenderskiej i niemieckiej produkcji. Jakość sprawiła, że produkty marki krajowej stały się popularne nie tylko wśród rosyjskich kierowców. Jakość opon została doceniona w Europie, Azji i niektórych krajach Ameryki Południowej.

Obecnie Cordiant jest największym producentem opon w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma, z siedzibą w Moskwie, wchodzi w skład 20 największych firm autobusowych na świecie i zajmuje 5 miejsce na liście największych firm oponiarskich w Europie.

Cordiant produkuje szeroką gamę opon dla wszystkich branż – ponad 400 modeli. Holding produkuje wysokiej jakości opony pasażerskie w ramach marki Cordiant oraz opony do pojazdów użytkowych w ramach marki Tyrex.

Opony ciężarowe Cordiant Professional oferują przyczepność i oszczędność paliwa na poziomie wiodących światowych marek.

Opony Cordiant przez cały rok są testowane na najlepszych terenach testowych, takich jak IDIADA (Hiszpania), Test World (Finlandia), Arctic Falls (Szwecja) czy DECRA (Niemcy). Do prac nad tworzeniem nowych modeli opon zapraszani są międzynarodowi eksperci. Nowe opony przechodzą dodatkowe testy rozwiązań konstrukcyjnych i skuteczności mieszanek gumy, które następnie wdrażane są w Cordiant.

Cordiant Professional to marka, która zasługuje na zaufanie tysięcy profesjonalistów

Jesteśmy marką cenioną na rynku krajo­wym oraz międzynarodowym. Posiadana wiedza, zdobyte doświadczenie stawia nas w gronie liderów bieżnikowania opon w Polsce.

MENU